Kayıp Kimlik Kartı    

GEREKLİ BELGELER

Yenileme ve kayıptan

1- Muhtardan cüzdan talep belgesi (fotoğraflı)
2- 1 Adet fotoğraf

 

DOĞUMDAN

1- Doğum kağıdı (hastane belgesi, rapor)
2- Anne ve babadan birinin nüfus cüzdanı ile başvurusu

 Kayıp Nüfus cüzdanımızı çıkarmak için bazı kriterler vardır bunlar sırasıyla ve en önemlisi Ulusal gazetelerde ilan yayınlatmaktır. İlan servisimizi arayarak kolayca Türkiyenin her yerinden ilan verebilirsiniz.

YENİLEME VE KAYIP

Nüfus aile kütüklerine kayıt edilen her Türk vatandaşına bir nüfus cüzdanı verilir. Nüfus Cüzdanı yenileme ve kayıptan almak için, Gazeteye Kayıp ilanı vermek ve  ikamet edilen yer muhtarlığınca düzenlenen fotoğraflı Nüfus cüzdanı talep belgesi ve 1 fotoğraf ile birlikte İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurulur.

Nüfus cüzdanı talep belgesine yapıştırılan fotoğraf ile Nüfus Müdürlüğüne ibraz edilen fotoğrafın aynı olması ve nüfus cüzdanı alma anındaki halini yansıtan en son altı ay içerisinde çekilmiş olması ayrıca erkeklerin baş açık tam cepheden, kadınların ise alın ve çeneleri açık olmak üzere baş örtülü fotoğrafı kabul edilir.
Nüfus cüzdanları imza karşılığında reşit olanların kendilerine, küçüklerin ise ana, baba, veli veya vasilerine verilir.

DOĞUMDAN

Her doğum olayının, doğumun olduğu yer veya ilgili nüfus idaresine doğumdan itibaren bir ay içerisinde bildirilmesi zorunludur.

Doğum olayının baba, anne, bunlar yoksa veya kısıtlı, tutuklu ve hastalık gibi nedenlerle bildirim yapamayacak durumda olması veya orda bulunmaması hallerinde, çocuğun veli veya vasisi bildirmekle yükümlüdür. Resmi vekiller de açıkça yetkili olmak kaydıyla müvekkilleri adına bildirimde bulunabilirler.
Doğum olayı sözlü olarak bildirilir. Bildirim, çocuğun baba veya annesinin nüfus cüzdanı ile varsa doğuma ait resmi belge veya raporlar ile yapılır.

Kayıp ilanı, zayi ilan, nüfus cüzdanı, nüfus cüzdanı kaybı, kimlik kartı, kimlik kaybı seri ilan ver, Milliyet Kayıp İlanı, HABERLER, Pilotluk belgesi, milliyet, Öğrenci Pasosu, Ruhsat, seri ilan, Zaman, Çek, Bağkur Sağlık Karnesi, ehliyet, Habertürk, Plaka, zayii ilan, Alındı Makbuzu, nüfus cüzdanı, Lise Diploması, Öğrenci Kimliği, Hürriyet Kayıp İlanı, Yeni Asır, Senet, hürriyet, SSK Sağlık Karnesi, Personel kimliği, Örnek Kayıp İlanı, Kredi kartı, Ödeme kaydedici cihaz, kimlik kartı, Su Güvence Makbuzu, Yazarkasa Ruhsatı, Posta Kayıp İlanı, Cumhuriyet, Hisse senedi, posta, Emekli Sandığı Sağlık Karnesi, Sağlık Karnesi, zayi ilan, TARİFELER, Bankamatik kartı, İş yeri yada Kurum Kimliği, askeri kimlik, Gereken Belgeler, Vergi Levhası, Sabah Kayıp İlanı, kayıp ilanı, İLAN FORMU, Gemi adamı belgesi, sabah, Akbil kartı, Fatura, gazete seri ilan, Kayıp İlanları, Hesap Cüzdanı, Personel Kimliği, diploma, Yeni Asır, Gümrük Beyannamesi,

        

%>