Kayıp Kimlik Kartı    

GEREKLİ BELGELER

Yenileme ve kayıptan

1- Muhtardan cüzdan talep belgesi (fotoğraflı)
2- 1 Adet fotoğraf

 

DOĞUMDAN

1- Doğum kağıdı (hastane belgesi, rapor)
2- Anne ve babadan birinin nüfus cüzdanı ile başvurusu

 Kayıp Nüfus cüzdanımızı çıkarmak için bazı kriterler vardır bunlar sırasıyla ve en önemlisi Ulusal gazetelerde ilan yayınlatmaktır. İlan servisimizi arayarak kolayca Türkiyenin her yerinden ilan verebilirsiniz.

YENİLEME VE KAYIP

Nüfus aile kütüklerine kayıt edilen her Türk vatandaşına bir nüfus cüzdanı verilir. Nüfus Cüzdanı yenileme ve kayıptan almak için, Gazeteye Kayıp ilanı vermek ve  ikamet edilen yer muhtarlığınca düzenlenen fotoğraflı Nüfus cüzdanı talep belgesi ve 1 fotoğraf ile birlikte İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurulur.

Nüfus cüzdanı talep belgesine yapıştırılan fotoğraf ile Nüfus Müdürlüğüne ibraz edilen fotoğrafın aynı olması ve nüfus cüzdanı alma anındaki halini yansıtan en son altı ay içerisinde çekilmiş olması ayrıca erkeklerin baş açık tam cepheden, kadınların ise alın ve çeneleri açık olmak üzere baş örtülü fotoğrafı kabul edilir.
Nüfus cüzdanları imza karşılığında reşit olanların kendilerine, küçüklerin ise ana, baba, veli veya vasilerine verilir.

DOĞUMDAN

Her doğum olayının, doğumun olduğu yer veya ilgili nüfus idaresine doğumdan itibaren bir ay içerisinde bildirilmesi zorunludur.

Doğum olayının baba, anne, bunlar yoksa veya kısıtlı, tutuklu ve hastalık gibi nedenlerle bildirim yapamayacak durumda olması veya orda bulunmaması hallerinde, çocuğun veli veya vasisi bildirmekle yükümlüdür. Resmi vekiller de açıkça yetkili olmak kaydıyla müvekkilleri adına bildirimde bulunabilirler.
Doğum olayı sözlü olarak bildirilir. Bildirim, çocuğun baba veya annesinin nüfus cüzdanı ile varsa doğuma ait resmi belge veya raporlar ile yapılır.

Kayıp ilanı, zayi ilan, nüfus cüzdanı, nüfus cüzdanı kaybı, kimlik kartı, kimlik kaybı seri ilan ver, Posta Kayıp İlanı, Gereken Belgeler, Yeni Asır, askeri kimlik, Öğrenci Kimliği, Hesap Cüzdanı, Ödeme kaydedici cihaz, gazete seri ilan, Öğrenci Pasosu, TARİFELER, milliyet, zayii ilan, kayıp ilanı, Sağlık Karnesi, Plaka, Gemi adamı belgesi, SSK Sağlık Karnesi, Sabah Kayıp İlanı, Yeni Asır, hürriyet, Cumhuriyet, diploma, Yazarkasa Ruhsatı, Çek, İş yeri yada Kurum Kimliği, seri ilan, Lise Diploması, Kayıp İlanları, nüfus cüzdanı, Fatura, Kredi kartı, Pilotluk belgesi, Emekli Sandığı Sağlık Karnesi, Milliyet Kayıp İlanı, Habertürk, posta, İLAN FORMU, ehliyet, Vergi Levhası, Senet, Personel Kimliği, Hürriyet Kayıp İlanı, Su Güvence Makbuzu, Zaman, kimlik kartı, Ruhsat, Bankamatik kartı, Alındı Makbuzu, zayi ilan, Akbil kartı, Örnek Kayıp İlanı, sabah, HABERLER, Personel kimliği, Gümrük Beyannamesi, Hisse senedi, Bağkur Sağlık Karnesi,

        

%>